8. května 2016

Ke dni matek

Jsem takový ten poctivý zákazník, který si nechává posílat newslettery z e-shopů, kde nakupuje častěji. Jedním z nejčastějších informátorů je jeden nejmenovaný obchod s potřebami pro děti. A ten mi dneska poslal ke dni matek blahopřání, což je pěkné, ale krásně na to navázal sloganem: spokojené dítě - spokojená maminka a větou "Udělejte Vaše děti šťastnější s novými hračkami
zlevněnými až o 60 %."
Tak jako jasně. Gratulujem, že jste matka, tak šup, pojďte rychle utratit nějaký nehorázný prachy za barevnou hovadinu, kterou dítě za týden roztříská, jestli si jí vůbec všimne. Protože vy pak budete spokojenější.
Ráda bych věci uvedla na pravou míru pro ty. Ten slogan je obráceně. Dítě samo o sobě nebude spokojené nikdy. Ano, je tam určitá možnost, že se naserete, pokud bude mít potomek opruzenej zadek a řvát, protože jste naivně chtěla ušetřit a koupila jste levný plínky. Jenže, když tahle situace nastane po tom, co jste ušetřené peníze investovala do lahve vína a večer prosouložila, tak vás to zaručeně nebude srát tolik (za předpokladu, že nemáte kocovinu). A když mu koupíte ty plínky kvalitní, tak sice nebude hulákat, ale určitě si blahem neucvrkne z toho, že dostalo pětihvězdičkovou bavlnku na prdel a najde si něco jiného, kvůli čemu končí svět.
Takže se nenechte zmást hláškami obchodů, je to jen marketingový tah. Včera jsem četla fajn článek od paní, která tvrdí, že problém dnešních dětí je to, že jim rodiče dávají přednost sami před sebou. A já s tím souhlasím. Když jsem naše malé slunce dávala do jeslí, byl mu rok a půl, byl tam nejmladší a přitom si ho hrozně chválili, jak je to hodný dítko. Což mě překvapilo, protože jsem ho nikdy moc nevychovávala, nehrála jsem s ním didaktické hry a tak celkově jsem měla pocit, že jsem spíš horší matka v těchto ohledech. Ale očividně to je přesně to, co ten malej člověk potřebuje. Potřebuje spokojený rodiče, co na sebe mají čas, co se mají rádi a co za ním neběží pokaždý, kdy spadne.
A mimochodem nejoblíbenější hračky našeho syna byly v průběhu času PET lahev, švrlák, krabice a ramínko na šaty. Až teď se přiblížil konzumu a zbožňuje všechno, co má čtyři a více kol.

Žádné komentáře:

Okomentovat