12. dubna 2016

Tři problémy na M

Žena je tvor šílený, nevyrovnaný a složitý. Obvykle je pro ni těžké vyjít sama se sebou, natožpak s někým dalším. Přináším návod, jak řešit základní problematické situace. Samozřejmě základní pravidlo je mluvit, mluvit, mluvit, ale to se ne vždycky chce, takže tady to máte. Těžký život z pohledu ženy v otevřeném vztahu:

Menstruace
Taková nepohodlná záležitost, kdy pár dní krvácíte. Fakt, že lidi se sklony k anémii, jako já, jsou v tomhle období docela v prdeli, není ještě ten zásadní. S tím se dá žít, že jednou za měsíc kolabujete, případně do sebe cpete kila hovězího. Jenže v tuhle dobu nastupují hormony. A pak se stane, že když vám někdo nedopřeje ten burger z Mekáče, přestože ho už pět minut hrozně chcete, že se rozpláčete. Nebo začnete nenávidět svět. Reakce může v tuhle dobu být zcela jakákoli a vědomé ovládání emocí a nadhled nefunguje, ani kdybyste se rozkrájeli. K tomu vás může třeba dva dny v kuse urputně bolet břicho.
Rada pro ženu:
Když to na vás přijde, dejte si čokoládu, pusťte si pohádku a ve zbytku času se přestaňte litovat a běžte sakra dělat užitečného. Třeba ukliďte, pomáhá to.
Rada pro muže:
Zkousněte tužku a běžte se s ní koukat na ten animák (přitulit!) a pro těch pár dní si přestaňte stěžovat na nádobí, prádlo a oblečení všude po pokoji. A hlavně se neopovažujte naznačit, že jí něco, po čem by mohla přibrat. Nebo že přibrala.

Milenky
Nemůžu zobecňovat, můžu mluvit jenom ze svojí zkušenosti, ale nepředpokládám, že by to byla ojedinělá situace. Jste žena v otevřeném vztahu, obvykle máte nadhled, ale pak nastane chvíle, kdy se to fakt blbě sejde. Obvykle v tom hrajou roli krámy (viz výše), ale taky vůbec nemusí. Jste protivná z náhodného důvodu a váš muž odejde za milenkou. Samozřejmě, že nebude doma s protivnou ženskou. Jak se pak cítíte? Na hovno. Je to vaše vina? Z části. Chce se vám umřít? Instantně prosím. Druhý den je vám buď trapně, nebo depka ještě nepřešla a rochníte se v tom dál.
Z druhé strany:
Máte pravděpodobně pocit, že jste neudělal nic špatně. Žena vám rande dovolila, případně vás k němu dohnala. Byl jste v právu, dal jste jí prostor, ať se doma opije s kamarádkou a vyžvaní se. Ale pak přijdete domů a nálada je tak nízko, že se radši něčeho chytíte, abyste po té námraze neuklouzl. Co že jste to udělal špatně? Tak v první řadě jste měl poznat, jestli máte opravdu někam chodit. Tradiční nešvar. A víte co? Na to zapomeňte a netrapte se tím. Nemáte-li nadpřirozené schopnosti, tak to nepoznáte a to z jednoduchého důvodu: v tu chvíli to obvykle neví dopředu ani vaše žena.
Rada pro ženu:
Dejte si whisky. Rozeberte si důvody vaší depky a racionálně si je vyvraťte. Dejte si whisky. Verbalizujte výsledek předchozích úvah. Dejte si whisky. Nezapomeňte se muže zeptat, jak se měl, ale až ve chvíli, kdy rozdýcháte podrobnosti. To už ale v tomhle stavu asi zvládnete.
Rada pro muže:
Napište za večer pár sms, žena bude mít pocit, že jste na ni nezapomněl (bavíš se? jaký film sis nakonec pustila? mám ti cestou domů koupit kebab?) a když bude mít dost fantazie, domyslí si, že se třeba zas tolik nebavíte a máte čas jí psát. Informujte ji, kdy přijdete. Druhý den se netlemte jako blbeček a nemluvte o schůzce, dokud nebudete vyzváni. Jste-li vyzváni, buďte v popisu decentní a neustále sledujte, jak se žena tváří. Jakmile jí začnou růst tesáky, případně kamenět obličej, okamžitě přestaňte.

Milenci
Toto bude pravděpodobně méně obvyklá situace, než předchozí. Ale dá se aplikovat i na uzavřený vztah. Máte milence. Nebo třeba jen kamaráda, který vás pozval k sobě domů na víno. Jdete na schůzku, ze které je účel jasný. O nic moc se nesnažíte (případně si nabíráte sebevědomí oblečením a pohledy), ale dotyčný o vás očividně stojí a chce vás dostat do postele. Když to skončí sexem, tak je vám druhý den divně, máte pocit, že to nějak nebylo zapotřebí, že jste investovala energii do víceméně zbytečné aktivity a příval sebevědomí necítíte. Někdo tomu říká morální kocovina. A ano, může nastat i v otevřeném vztahu. Protože fakt, že neřeknete "ne" ještě neznamená, že jste s tím plně ztotožněná.
Rada pro ženu:
Smiřte se s faktem, že pokud máte doma prvotřídního chlapa, konkurenci budete hledat těžko. A uvědomte si, že tím sexem jste někomu udělala radost. Vaše důstojnost tím neklesla, pokud z toho nebudete mít ten pocit vy. Je to pořád jen sex!
A pokud večer v posteli přes veškeré snažení neskončil, možná byste se měla zamyslet nad tím, jaká jste mrcha, že dáváte chlapům plané naděje a utrácíte jejich čas (a pravděpodobně v tu chvíli i peníze) zcela zbytečně. Ne, když si s váma budou chtít povídat a oceňovat vaši vnitřní krásu, tak vás vezmou odpoledne na kafe.
Rada pro muže:
Jste-li partner, tak se vás to asi moc netýká. Jste-li partner v uzavřeném vztahu a tudíž podvedený, zjistěte, jestli to náhodou nebyla tahle situace a tyhle pocity. Jestli ano, buďte klidný, asi to znova neudělá, přičteme-li svědomí.
Potenciální milenci a kamarádi, co potřebují zasunout, mějte na paměti, že ne každá žena v otevřeném vztahu stojí o náhodný sex. Někdy ani o organizovaný. Chlapi nejsou zas tak estetická stvoření a spousta si o svých dovednostech myslí až moc, což vede k tomu, že sex s nimi není zas takové terno. A pokud se vám po výše popisovaném večeru sama neozve, zvažte, jestli to máte zapotřebí opakovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat